wz
Aria Gloria Villosa
BÍLÝ ŠVÝCARSKÝ OVČÁK
Pár slov o mně

Pár slov o mně aneb
Povaha bílých švýcarských ovčáků

Jmenuju se Aria a jsem z chovatelské stanice Gloria villosa. Jsem rodilá Jihočeška a narodila jsem se na jednom starém mlýně u rybníka v malé jihočeské vesničce Dub.

Bylo nás docela dost běloušů, někteří už jsou v psím nebi a já věřím, že je jim tam moc krásně! ;o)

Moji páníčkové bydlí kousíček od místa, kde jsem se narodila. Takže jsem nemusela nikam zdlouhavě cestovat, což bylo fajn a můžu se bez problémů zajet podívat do svého rodného hnízda... :-)

Bydlím ve velkém rodinném domku s velkou zahradou, která je jen a jen moje! Taky to ostatním cizím tvorům dávám pořádně na vědomí! Musí přece být každému jasné, kdo je tady pánem.

Jsem ráda venku, buď jen tak polehávám a nebo, což mám nejraději, hraju fotbal se svými páníčky. Nebo se s nimi přetahuju o provaz...to je švanda, protože vždycky vyhraju ;o))

Mám moc ráda děti. Moji páníčkové už jsou dospělí, tedy téměř všichni, takže když k nám přijede někdo na návštěvu a má s sebou prcka, jsem štěstím bez sebe. V podstatě mám ráda každou návštěvu. Nejsem agresivní, jen když se mi někdo opravdu nelíbí. To pak začnu štěkat ale to jen abych ho zastrašila... ;o) Musím přece svou rodinu ochránit ne? ;o)

Mám moc ráda společnost, zbožňuju když mě někdo hladí nebo drbe! To bych vydržela hodiny!!! A kdyby mi k tomu dal ještě něco dobrého na zub... hmm.. Vůbec bych se nezlobila.

Ani cestování v autě mi nedělá problémy. Nejdřív bedlivě kontroluju řidiče, zda dodržuje všechny platné předpisy. Po chvíli si ale lehnu a mám klid. Občas vystrčím hlavu a oblíznu svým páníčkům na zadních sedadlech ucho aby o mě věděli. Oni mě pohladí po hlavičce, dostanu taky pusinku na čumáček a jsem naprosto spokojená.

Ráda chodím i na procházky. Hlavně když jsem puštěná na volno. To o mě páníčci většinou moc nevědí, ale chodíme pořád po těch samých trasách, takže se nemusí bát, že bych se ztratila nebo že by mě už nenašli. Já je totiž pořád pozoruju. A jakmile je delší dobu nikde nevidím hned se vracím a zkontroluju jestli jsou všichni a jestli mi třeba neutekli. Oni se mi občas i schovávají ale já je stejně vždycky najdu. ;o)

No a musím se vám k něčemu přiznat. Já jsem totiž trochu i taková komediantka víte? Umím se nádherně předvádět, v tom nejlepším smyslu samozřejmě. A zabírá to někdy i na páníčky, což je taky dobré. ;o)

Jsem i dobrý hlídač, okolo našeho domu neprojede jediné auto nebo kolo aniž by zaslechlo můj hluboký hlas. I když je plot u našeho domu celkem nízký, nikdy mě nenapadlo ho přeskočit a vydat se na procházku sama. Bez svých páníčků ani ránu...Credits Design by Franky J Images by Deviantart Downloaded by Layouts